Novorodenci informácie

novorodenci informácie

Kedy si zarezervovať termín fotenia?

Nakoľko fotenia bábätiek prebiehajú v čase, keď má dieťatko 5-14 dní, termín sa rezervuje nezáväzne na deň narodenia bábätka, a hneď po jeho narodení nás kontaktujete a vtedy spoločne vyberáme presný termín fotenia.

Môžem po zarezervovaní termínu zmeniť dátum fotenia?

Áno, termín je možné zmeniť maximálne raz. Ak budete chciet zmeniť termín znovu, ráta sa to ako opätovné rezervovanie termínu a preto bude potrebné znovu zaplatiť depozit 50 EUR.

Kde bude prebiehať fotenie?

Fotenia realizujeme v štúdiu.

Ako dlho trvá fotenie?

Fotenie je časovo náročnejšie ako iné portrétové fotenia z dôvodu, že bábätko potrebujeme pri fotení kľudné a najlepšie spiace, a pri jeho polohovaní sa zvykne často budiť. Z toho dôvodu fotenie trvá od 3 do 4 hodín.

Čo si obliecť na fotenie?

Sme fotografi, ktorí sa sa profesionálne zaoberajú novorodeneckou fotografiou, a preto konkrétne na
takéto fotenia máme množstvo prekrásnych maličkých oblečkov a doplnkov pre vašich najmenších v rôznych farbách. Preto sa vôbec nemusíte obávať a zaobstarávať pre nich oblečenie na fotenie. Čo sa týka rodičov a súrodencov, odporúčame obliecť sa čo najjednoduchšie. To znamená preferovať jednofarebné oblečenie bez nápisov a rôznej potlače, nepoužívať príliš veľa doplnkov a hlavne vyhnúť sa neónovým farbám. Ale najčastejšie preferujeme keď je vrchné oblečenie v čiernej alebo bielej farbe.

Čo si priniesť so sebou?

Nakoľko fotenie je časovo náročnejšie, treba myslieť na viacero vecí, a to hlavne pre vaše bábätko. Odporúčame priniesť náhradné oblečenie, plienky, vlhčené utierky, cumlík, deku, mlieko ak dieťatko nie je kojené. Taktiež odporúčame priniesť náhradné oblečenie aj rodičom, pretože sa občas stávajú
nehody pri prebaľovaní alebo počas fotenia rodinných portrétov, keď je dieťatko nahé. Prosíme vás, aby ste sa neobliekali do príliš teplého oblečenia, nakoľko v štúdiu je teplota okolo 24 stupňov kvôli bábätkám a nakoľko fotenie trvá dlhšie, prineste si so sebou aj niečo na jedenie.No a samozrejme v neposlednom rade úsmev a dobrú náladu ?

Kedy a ako mám zaplatiť za fotenie?

Pre zarezervovanie termínu je v prvom rade potrebné zaplatiť depozit 50 EUR a to prevodom na účet, zvyšná suma sa dopláca v deň fotenia v hotovosti alebo prevodom na účet deň pred termínom fotenia. Depozit je nenávratný.

Ako dostanem svoje fotografie?

Maximálne 2 týždne po fotení posielame web link pre online heslom chránenú galériu, v ktorej budú všetky upravené fotografie, ktoré sme nafotili (zvyčajne v rozmedzí okolo 15-35 fotografií ), z ktorých si vyberiete. Tie vám potom zašleme na stiahnutie vo vysokom rozlíšení. Ak váš balíček obsahuje aj
tlačené fotografie, repektíve darčekové USB, krabičku alebo iné nami ponákané fotoprodukty, tie si vyzdvihnete osobne u nás v štúdiu, alebo vám ich môžeme poslať poštou. Cena poštovného je od 5 do 15 EUR v závyslosti od veľkosti balíčka.

Čo ak si vyberiem po fotení viac foto ako je v balíčku, ktorý som si zaplatil/a?

Vždy si môžete vybrať viac foto, ako je v balíčku, ktorý ste si zaplatili. Ten sa vám podľa počtu vami vybraných fotografií zmení na ten vyšší, alebo si doplatíte za extra fotografie. Cena za extra fotografiu je 5 EUR/kus ( to platí v prípade, že ste si už vybrali najväčší balíček alebo chcete len 1-4 fotografie
naviac )

Ako dlho uchovávame fotografie?

Fotografie klientov uchovávame z pravidla 1 rok.